Projektový den DOPRAVA v mateřské škole

Ve čtvrtek 24.9.2020 proběhl v naší mateřské škole projektový den DOPRAVA

Již od rána nás čekala ve třídě spoustu činností. Prohlíželijsme si knížky s danou tematikou, hráli si na opraváře, montovali jsme šrouby a matice. Na písničku M. Růžičkové "Semafor" jsme se proběhli a po svačině jsme se vydali na návštěvu do blízkého autoservisu.

Usměvavý pán nás přivítal a začal vyprávět pohádku o porouchaném autíčků. Společně jsme se podívali do prodejny autosoučástek, dílny pro auta a na dvůr servisu. Děti se seznámily s prostředím, poznaly různé druhy nářadí, viděly zvednuté auto a automechanika při opravě. Také se naučily o auto starat a na dvoře naleštily starého veterána.

Následně pro děti byly připraveny aktivity na školní zahradě. Děti si vyzkoušely jízdu na čtyřkolce, běh klikatou cestou, jízdu na odsrkovadlech, přecházení na přechodu, koulení pneumatik, opravu kol, nafukování duší, vyhledávání dopravních značek... Závěrem děti obdržely řidičský průkaz, omalovánku a sladkou odměnu.

Děkujeme odborníkovi za návštěvu autoservisu a spolupráci při přípravě projektového dne.

Zobrazení: Alba | Podle data

Projektový den DOPRAVA