"Ať jsi kluk či holka, zdraví tě tvá školka" 22.3.2021

Počítání s Lentilkami

Nejdůležitější úkol – koupit s rodiči Lentilky, raději větší balení. To je super, že děti? Pozor, nebudou na mlsání, ale na počítání. Je to pořád super?  Jistěže ano.

Druhý důležitý úkol – připravíte si číselnou řadu. Je v kolonce distanční vzdělávání, metodické listy.

Jste připraveni? Můžeme začít

Na čistý bílý papír vysypej všechny Lentilky. Roztřiď je podle barev na hromádky a tužkou udělej kolem nich ohrádky.  Kolik je ohrádek – barev? Je všude stejný počet? Kterých je nejvíc? Kterých nejmíň? Kterou barvu máš nejraději?

Připravte si tři malé talířky. Do prvního talířku polož 3 žluté Lentilky. Do druhého talířku 2 červené Lentilky. Ukaž si na číselné řadě stejnou číslici ( 3,2,). Kolik jich je dohromady? Sesypej je do třetího talířku a spočítej. Ukaž výsledek na číselné řadě.

A můžeš pokračovat podle pokynů rodičů. Například 2 červené, 2 žluté a 1 modrá. Kolik jich je dohromady? Už je nesesypej, ale odpočítej správný výsledek (počet lentilek i barev) z hromádek na bílém papíře. Pak ze dvou žlutých jednu uber. Jak se změnil výsledek? Vždy si číslici ukaž na číselné řadě.

Tvoř příklady a počítej.  Můžeš i bez rodičů.

A pro potěšení si sestav z Lentilek na bílém papíře obrázek.

A teď můžeš ochutnat. V pondělí 2, v úterý 2, ve středu 2, ve čtvrtek 2 a v pátek 2. Kolik Lentilek sníš za 5 dní celkem? O víkendu jich můžeš sníst 8. Ale pozor! Rozděl  je na dvě stejné poloviny.

A mimochodem. Víš, které dva dny jsou víkend?

Pusinka je nejen na mlsání, ale také na jazykolam. Říkej podle mě:

OD POKLOPU KE POKLOPU KYKLOP KOULI KOULÍ.

Kolik K je v jazykolamu?

Kolik K je na začátku slov?

Víš, jaký je rozdíl mezi koulí a kruhem?

Víš, kdo je to KYKLOP? Hledej na internetu. S rodiči si přečti, jak KYKLOP vypadá.

A jde se ven. Znáš hru Kuličky? Je to bezva hra pro celou rodinu. Pravidla hry najdeš s rodiči na www.kulicky.com

Nebo si vezmi velkou gumovou kouli. Přijdeš na to, jakou kouli mám na mysli? Barevnou, docela měkkou. Pěkně se chytá a odráží se. Co je to? (Míč.)

Můžeš házet a chytat. Můžeš házet o zeď a chytat. Hrát fotbal. Běhat a dovádět.

Užívej si jaro, mlsej Lentilky a těš se do školky.

Poznámka pro rodiče:

Pracovní listy ze složky distanční vzdělávání je možné vyzvednout ve školce.

Přidáno 17. 3. 2021, autor: Jana Novotná