"Ať jsi kluk či holka, zdraví tě tvá školka" 3.12

"Čertíku Bertíku, co to neseš v pytlíku..."

Ahoj holky a kluci z naší školy.

Protože se teď nemůžeme setkávat a prožít si čertíky s Mikulášem a andílkem u nás ve školce, tak pro vás všechny mám takový malinký úkol na doma.

Víte, že už jsme si ve školce o tom tajemném čase čertů a Mikulášů povídali a stihli jsme si i nějaké čerty a andílky vytvořit, ale chybí nám prožitky.

Takže první část úkolů bude prožitková:

1. Pozorujte a hledejte všude kolem sebe čertovské stopy: černé čáry od špinavých tlap, polámané větvičky na místech, kde nemají být, čertí chlupy v tmavých koutech, poházené drobky, ořechy, uhlíky… vždy vše ukažte pro jistotu rodičům.

2. Ukliďte si své věci a udržujte všude pořádek alespoň do soboty, kdy budou čerti chodit.

3. Mluvte pravdu a pozor na ošklivá slova!

4. Připravte si hezkou básničku nebo písničku pro Mikuláše.

5. V sobotu si užijte krásný nadílkový den a pamatujte: co Mikulášovi a čertům slíbíte, TO PLATÍ!

Protože máme do Mikulášské nadílky ještě dva dny, můžeme trochu tvořit a malovat.

1. Čertovské brambory: rodiče vám překrojí bramboru na dvě poloviny. Rozříznutou stranu potřete hnědou barvou a natisknete několikrát na papír. Po zaschnutí barvy si vezmete obyčejnou tužku a do obtisku brambory namotáte spirálu jako klubíčko. Pozor, nepřetáhněte obtisk. Každou bramboru pak můžete dát do pytle a to tak, že tužkou okolo brambory namalujete pytel. Vypadá to jako velká kapka s mašlí. Brambory spočítejte.

2. Nakreslete pro paní učitelku zážitek z Mikulášské nadílky.

Dnes nasněžilo, užijte si radost ze sněhu, těšte se na krásný vánoční čas a my se těšíme na Vás!

Ahoj, Vaše školka.

Přidáno 3. 12. 2020, autor: Jana Novotná