Třída Motýlků

- oddělení dětí ve věku 4,5 - 6 let, třídní učitelky: Zuzana Brychtová, Kristýna Kulhánková; asistent pedagoga Martina Gablechová

V oddělení dětí od 4,5 let po předškoláky rozmanitými vzdělávacími činnostmi i volnou hrou všestranně rozvíjíme osobnost dětí a podporujeme jejich vzdělávání v rozsahu individuálních možností a potřeb. Společně domluvenými pravidly soužití a posilováním prosociálního chování dětí napomáháme rozvíjení mezilidských vztahů. Podporujeme samostatnost dětí ve všech oblastech, zejména v myšlení, tj. v usuzování a rozhodování i přijímání odpovědnosti za svá rozhodnutí. Součástí vzdělávacích činností je příprava předškoláků na vstup do základní školy. Děti se mohou zapojit do dalších aktivit, např.: plavání, bruslení, lyžování, sportovní a kulturní akce. Rozvíjíme komunikativní dovednosti a řečové schopnosti dětí vytvářením příležitostí a prostoru pro vzájemné sdělování informací, zážitků a prožitků. Neopomíjíme ani logopedickou prevenci.

Přidáno 15. 3. 2021, autor: Jana Tesárková