O škole

Naše mateřská škola je spíše rodinného typu. Zaměřena je na environmentální oblast, zdraví a stala se i metodickým kabinetem digitálního vzdělávání, který využívá prvky ICT.

Mateřská škola je trojtřídní. Kapacita mateřské školy byla od ledna 2010 navýšena na 80 dětí.

V suterénu budovy je zřízena malá tělocvična a umístěna keramická pec pro výpal výrobků z keramické hlíny. Dále se zde nachází kotelna, šatna pro zaměstnance a přípravna pro školní jídelnu. V přízemí se nachází hlavní vchod do budovy školy, šatna pro všechny třídy, vstup na terasu a zahradu školy, první třída s kapacitou pro 28 dětí, samostatná ložnice pro odpolední relaxaci, toalety s umývárnou pro první třídu, toalety s umývárnou pro šatnu, jídelna a školní kuchyně. V prvním patře je umístěna druhá třída pro 24 dětí, třetí třída pro 28 dětí a umývárna s toaletami pro obě dvě třídy. Ve druhém patře je umístěna ložnice pro relaxaci dětí ze třetí třídy, toalety a umývárna, dále se zde nachází kancelář vedoucí učitelky mateřské školy, vedoucí školní jídelny a kabinet.

Postupně v mateřské škole probíhá rekonstrukce. V roce 2013 byla vyměněna okna, v roce 2014 byla provedena oprava střešní krytiny a podhledů, v roce 2015 proběhla rekonstrukce horního patra, v roce 2016 rekonstrukce prostředního patra, kde je umístěna 2. a 3. třída. V roce 2017 proběhla částečná rekonstrukce omítky a v roce 2018 celková rekonstrukce spodního patra, kde se nachází 1. třída, ložnice, jídelna a kuchyně. V roce 2020 proběhla rekonstrukce suterénu.

V mateřské škole pracuje 12 zaměstnanců: 6 učitelek, 2 pedagogické asistentky a 4 provozní zaměstnanci.

Součástí mateřské školy je školní kuchyně a samostatná jídelna, ve které se stravují všechny děti.

U školy je pěkná zahrada, na které proběhla v roce 2010 a 2011 zahradní rekonstrukce a úprava zeleně. Mezi vzrostlými lípami je altán, který využíváme pro zahradní nábytek a hračky. Školní zahradě chybí lepší vybavenost. Je zde pouze házecí stěna, jedna prolézačka, dvě vahadlové houpačky, prolézací síť, tři pískoviště, pružinová houpačka, velká zahradní kuchyňka, prolézaví loď, okruh pro jízdu na koloběžkách, hřiště z palisád, mlhoviště, pítko, dřevěné domečky a vrbové iglú.  Mateřská škola v roce 2018 uspěla v projektu Naše zahrada MŠ Nad Tratí v Národním programu životní prostředí. Její realizace byla Městem Havlíčkův Brod v roce 2019 pozastavena.

Mateřská škola se nachází v okrajové části našeho města. Působí v historické vile rodinyNaše mateřská škola se nachází v okrajové části města. Působí v historické vile rodiny Knapových od 21. září 1961. Třídy jsou členité, mají osobité kouzlo a navozují rodinnou atmosféru.

Programy a projekty, do kterých je naše mateřská škola zapojena:

Celé Česko čte dětem

Integrační vzdělávací program Medvídek NIVEA

Využití informačních technologií

Akreditované pracoviště

Mateřská škola Nad Tratí Havlíčkův Brod

Naše školka je zapojena do projektu Kraje Vysočina

"Školkové babičky a dědečci"

Projekt Školkové babičky a dědečci