Kapacita školky: 80 dětí

O škole

Mateřská škola se nachází v okrajové části našeho města. Působí v historické vile rodiny Knapových od 21. září 1961. Třídy jsou členité, mají osobité kouzlo a navozují rodinnou atmosféru.

Naše mateřská škola má čtyři třídy, z nichž jedna je využívána k různým činnostem nebo jako relaxační oddělení pro děti ze třetí třídy. Třídy jsou smíšené - heterogenní s celodenním provozem. V první třídě jsou zařazeny děti ve věku 3-5let, ve druhé třídě děti ve věku 4-6let a ve třetí třídě děti 5-7leté. V suterénu budovy je umístěna malá tělocvična, která je pravidelně využívána 1x týdně každou třídou. Zde se také nachází keramická pec, ve které jsou vypalovány výrobky dětí z jednotlivých tříd. Šatny jsou rozděleny do dvou místností. Každé dítě má svoji skříňku.

Děti se ráno scházejí v první třídě a po nástupu dalších paní učitelek odcházejí do svých tříd v horním patře. Konečná směna se opět soustředí do této třídy a rodiče jsou informováni o pobytu svých dětí informačními tabulkami. Hračky a pomůcky jsou v této třídě rozdílné, aby pokryly potřeby různých věkových skupiny dětí.

Na každé třídě pracují dvě třídní učitelky, které se střídají při dopoledních a odpoledních činnostech dětí v průběhu dvou týdnů.

U školy je pěkná zalesněná zahrada, které chybí lepší vybavenost.

Programy a projekty, do kterých je naše mateřská škola zapojena:

Celé Česko čte dětem

Integrační vzdělávací program Medvídek NIVEA