O škole

Naše mateřská škola je spíše rodinného typu. Zaměřena je na environmentální oblast, zdraví a stala se i metodickým kabinetem digitálního vzdělávání, který využívá prvky ICT.

Mateřská škola je trojtřídní. Kapacita mateřské školy je 76 dětí s výjimkami.

V suterénu budovy je zřízena malá tělocvična a umístěna keramická pec pro výpal výrobků z keramické hlíny. Dále se zde nachází kotelna, šatna pro zaměstnance a přípravna pro školní jídelnu. V přízemí se nachází hlavní vchod do budovy školy, šatna pro všechny třídy, vstup na terasu a zahradu školy, první třída, samostatná ložnice pro odpolední relaxaci, toalety s umývárnou pro první třídu, toalety s umývárnou pro šatnu, jídelna a školní kuchyně. V prvním patře je umístěna druhá a třetí třída, umývárna s toaletami pro obě dvě třídy. Ve druhém patře je umístěna ložnice pro relaxaci dětí ze třetí třídy, toalety a umývárna, dále se zde nachází kancelář zástupkyně ředitele mateřské školy, vedoucí školní jídelny a kabinet.

V mateřské škole pracuje 11 zaměstnanců: 6 učitelek, 1 pedagogická asistentka a 4 provozní zaměstnanci.

Součástí mateřské školy je školní kuchyně a samostatná jídelna, ve které se stravují všechny děti.

U školy je pěkná zahrada a terasa. Mezi vzrostlými lípami je altán, který využíváme pro zahradní nábytek a hračky. Na zahradě je prolézačka, dvě vahadlové houpačky, prolézací síť, dvě pískoviště, kamínkoviště, pružinová houpačka, velká zahradní kuchyňka, prolézaví loď, okruh pro jízdu na koloběžkách, hřiště z palisád, mlhoviště, pítko, dřevěný domeček, vrbové iglú a vyvýšené záhony.

Naše mateřská škola se nachází v okrajové části města. Působí v historické vile rodiny Knapových od 21. září 1961. Třídy jsou členité, mají osobité kouzlo a navozují rodinnou atmosféru.

Programy a projekty, do kterých je naše mateřská škola zapojena:

Akreditované pracoviště

Mateřská škola Nad Tratí Havlíčkův Brod

Operační program Jan Amos Komenský

OPJAK

Cílem OP JAK je podpora rozvoje otevřené a vzdělané společnosti založené na znalostech a dovednostech, rovných příležitostech a rozvíjející potenciál každého jednotlivce, která povede k růstu konkurenceschopnosti České republiky a zlepšení životních podmínek jejích obyvatel.