Velikonoční týden

Tak jsme si zase po roce užili v naší mateřské školce Velikonoce. Týden před Velikonoci se nesl v duchu velkých příprav. Děti si hrály různé hry, procvičovaly barvy nebo počítaly vajíčka a tvořily z papíru slepičky, zajíčky a přáníčka. Nejdůležitější ale bylo, aby se povedlo krásně nabarvit donesená vajíčka. V pondělí 25.3. nás čekala ve školce „Velikonoční stezka“. Děti procházely celou školkou a plnily různé úkoly – házely vajíčka do košíčku, prolézaly norou jako zajíček, běhaly slalomem mezi překážkami, hledaly barevná vajíčka s malými úkoly, namotávaly beránčí „vlnu“ nebo skákaly v pytli. Po zdolání všech úkolů jsme měli malé zastavení ve třídě Berušek, kde jsme se společně podívali na krátkou pohádku Chaloupka na vršku – Jak to bylo o Velikonocích. A nejlepší přišlo nakonec. Po celé školce se objevily zaječí stopy, po kterých jsme došli až do třídy Štěňátek. A tam jsme našli…no přece zajíčka!!! Zazpívali jsme mu hezké jarní písničky a na oplátku jsme od zajíčka dostali sladkou odměnu. V úterý 26.3. dorazili do školky kluci s pořádnou pomlázkou a košíčky a holčičky si donesly pro každého koledníka sladkou dobrotu a stužku. Čekala nás ta pravá velikonoční mrskačka. Hody, hody doprovody znělo ze všech stran. Velikonoční týden si všechny děti moc užily, škoda, že to tak rychle uteklo.

Přidáno 3. 4. 2024, autor: Soňa Švejdová