O škole

Naše mateřská škola je postavena v okrajové části města v blízkosti sídliště, základní školy a parku. Provoz v ní byl zahájen v dubnu 1979. V srpnu roku 2013 došlo k zateplení stropů, výměně oken a školka dostala novou fasádu. Budova se skládá ze dvou částí.

V první části se nachází kuchyně, která je od roku 2017 zrekonstruovaná. Dále jsou zde sklady potravin a prádla, kanceláře, dílna. Najdeme zde také prostornou tělocvičnu, která svými moderními prvky a netradičním nářadím a náčiním nabízí dětem nejrůznější pohybové aktivity a vyžití. V květnu roku 2010 zde byla po rekonstrukci bývalého bytu zřízena třída pro 14 dětí, včetně šatny i sociálního zařízení, čímž se zvýšila kapacita školy na čtyři třídy.

Ve druhé části MŠ se nacházejí tři třídy - dvě v přízemí a jedna v patře. U každé třídy je kuchyňka pro výdej stravy, sociální zařízení pro děti a rovněž zrekonstruované šatny pro děti a zaměstnance, včetně uklidové komory. Třídy jsou prostorné, rozdělené zatahovacími dveřmi na hernu s kobercem, která slouží i jako ložnice, a třídu se stoly, která slouží zároveň jako jídelna.  V roce 2022 proběhla rekonstrukce posledního sociálního zařízení a úklidové komory u třídy v patře.

Vybavení tříd je každým rokem modernizováno. Děti mají k dispozici velké množství hraček a didaktických pomůcek, které jsou pravidelně obnovovány dle nových trendů.

U školy je nádherná rozsáhlá zahrada s travnatou plochou a se vzrostlými zdravými stromy, které zajišťují dětem v horkých dnech možnost stínu. Na zahradě děti mohou využívat různé průlezky, klouzačky, houpačky, dvě prostorná pískoviště a jedno oblázkoviště. V létě mají k dispozici moderní multifunkční mlhoviště s bezpečným povrchem a různými herními prvky. Pro zimní radovánky je zde vytvořen umělý kopec. I na zahradě děti využívají spoustu hraček, různá vozidla, koloběžky, odrážedla, která jsou uložena ve dvou skladech. Je zde také zahradní domek a altánek, kde mají děti k dispozici kuchyňku a obchůdek.

Kapacita školy je v současné době 89 dětí, které jsou rozděleny podle věku do čtyř tříd. Pracuje zde 8 pedagogických pracovníků.

Vedoucí učitelka je odborník v oblasti speciální pedagogiky a nabízí konzultace a pomoc rodičům dětí, u kterých se objeví různé obtíže. U dětí předškolního věku realizuje po dohodě s rodiči orientační diagnostiku školní připravenosti a zajišťuje následnou péči formou Edukativně stimulačních skupinek. Všechny učitelky se aktivně vzdělávají v různých oblastech, některé si zvyšují své kvalifikace, aby mohly co nejlépe zajišťovat výchovně vzdělávací práci.

Provoz školy zajišťuje 5 provozních zaměstnanců.

V naší práci klademe velký důraz na pohodovou a klidnou atmosféru, kterou vytváří celý pracovní tým. Vzájemně se respektujeme, pomáháme si, spolupracujeme a inspirujeme se. To vše učíme i děti, a tím utváříme zdravý kolektiv v celé školce. Děti i rodiče bereme jako rovnocenné partnery. Snažíme se naplňovat společnou myšlenku, aby do naší školky všichni chodili rádi, a aby se nám tam spolu hezky žilo a učilo.